+609 553 5555        pro@unipsas.edu.my
Facebook
Twitter
Instagram
Youtube
Staf
Pelajar
Pelawat

JABATAN DAKWAH

Tenaga Pengajar

Norfadelah binti Nordin
Kelayakan Akademik :
Bidang Kepakaran : 
Email : norfadelah@unipsas.edu.my

Dr. Safiah Binti Abd Razak
Kelayakan Akademik :
– Ijazah Doktor Falsafah Falsafah, Universiti Malaya,  2020
– Sarjana Usuluddin, Universiti Malaya,  1999
– Sarjana Muda Usuluddin, Universiti Malaya, 1990
– Bidang Kepakaran : Usuluddin (tasawuf), Usuluddin (Dakwah dan Pembangunan insan), Usuluddin (Akidah dan Agama-Agama Dunia) & Tulisan Jawi
Email : safiah@unipsas.edu.my

Dato’ Dr. Ahmad Munawar Bin Abdul Jalil
Kelayakan Akademik :
– Sarjana Muda Usuluddin (Kep.) Universiti Malaya, 1981.
– M.Education & Counselling. (M.Ed),  Universiti Teknologi Malaysia, Skudai. 1997.
– Doctor of Education (EdD),  Universiti Selangor, Bestari Jaya, 2015.
– Bidang Kepakaran : Usuluddin, Kaunseling, Pendidikan
Email : munawar@unipsas.edu.my

Dr. Mohamed Ebrahim Elsherbiny Ahmed Saqr
Kelayakan Akademik :
– Ijazah Doktor Falsafah Pengajian Islam, Universiti al-Azhar, 2007.
– Sarjana Pengajian Islam, Universiti al-Azhar, 2003.
– Ijazah Sarjana Muda (Kepujian), Pengajian Islam , Universiti al-Azhar, 1997.
– Bidang Kepakaran : Agama dan Mazhab.
Email : ebrahim@unipsas.edu.my

Pn. Juwairiah Binti Hassan
Kelayakan Akademik :
– Sarjana Usuluddin, Universiti Malaya, 2010
– Sarjana Muda Usuluddin  (Dakwah dan Pembangunan Insan), 2005
– Bidang Kepakaran : Metodologi Dakwah ( Dakwah dan Media Dakwah), Dakwah dan Pembangunan Insan.
Email : juwairiah@unipsas.edu.my

En. Ainuddin B. Kamaruddin
Kelayakan Akademik :
– Sarjana Pengajian Islam (Pengajian Dakwah & Kepimpinan) Universiti Kebangsaan Malaysia. 2010
– Sarjana Muda Pengajian Islam (Pengajian Dakwah & Kepimpinan) Universiti Kebangsaan Malaysia, 2001.
– Bidang Kepakaran : Dakwah & Tulisan Jawi
Email : ainuddin@unipsas.edu.my

Pn. Siti Marsitah Binti Mokhtar
Kelayakan Akademik :
– Master Sarjana Usuluddin, Unisza, 2018
– Ijazah Sarjana Muda Dakwah Dan Kepimpinan, UKM, 2011
Email : sitimarsitah@unipsas.edu.my

Pn. Nazirah Kamal Basah
Kelayakan Akademik :
– Sarjana dakwah dan kepimpinan, Universiti Kebangsaan Malaysia, 2015.
– Sarjana Muda Dakwah Dan Kepimpinan Universiti Kebangsaan Malaysia, 2011.
– Bidang Kepakaran : Dakwah & Remaja.
Email : nazirah@unipsas.edu.my

Shammil bin Shabri
Kelayakan Akademik :
Bidang Kepakaran :
Email : shammil@unipsas.edu.my

Dayang Sakini binti Mohd Kadri
Kelayakan Akademik :
Bidang Kepakaran : 
Email : dayang@unipsas.edu.my

Pn. Faiqah binti Ahmad Radzuan
Kelayakan Akademik :
Bidang Kepakaran :
Email : faiqah@unipsas.edu.my

Wan Hashridz Rizal bin Wan Abu Bakar
Kelayakan Akademik :
Bidang Kepakaran : 
Email : rizal@unipsas.edu.my

Siti Masliah binti Mohd Nuri 
Kelayakan Akademik :
Bidang Kepakaran :
Email : masliah@unipsas.edu.my

Hubungi Jabatan

  • Universiti Islam Pahang Sultan Ahmad Shah (UniPSAS)
    Km 8, Jalan Gambang 25150 Kuantan Pahang Darul Makmur  MALAYSIA

    Phone : +609 553 5555
    Fax : +609 536 4421
    Email : pro@unipsas.edu.my

Daftar kemasukan anda sekarang

Loading...