+609 553 5555        pro@unipsas.edu.my
Facebook
Twitter
Instagram
Youtube
Staf
Pelajar
Pelawat

JABATAN BAHASA ARAB

Tenaga Pengajar

  En. Hanif bin Abu Samah   
  Kelayakan Akademik :
  Bidang Kepakaran : 
  Email : hanif@unipsas.edu.my

Dr. Amilrudin Bin Hj. Ishak   
Kelayakan Akademik :
– Ijazah Doktor Falsafah Pendidikan (Bahasa Arab), Universiti Perguruan Sultan Idris, 2020
– Ijazah Sarjana Bahasa Arab, Universiti Malaya, 2003
– Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Bahasa Arab, Universiti al-Azhar, 1992
– Bidang Kepakaran : Pendidikan Bahasa Arab & Bahasa Arab
Email : amilrudin@unipsas.edu.my

En. Mohd Shupian Bin Majid
Kelayakan Akademik :
– Ijazah Sarjana Pengajian Bahasa Moden (Bahasa Arab),  Universit Malaya, 2015
– Ijazah Sarjana Muda Pengajian Islam dan Bahasa Arab, Universiti al-Azhar, Mesir, 1998
– Diploma Kefatwaan, Darul Ifta’, Mesir, 2000
– Bidang Kepakaran : Spesifik dalam Bahasa Arab & Dakwah.
Email : mshupian@unipsas.edu.my

En. Muhamad Fairuz Ali   
Kelayakan Akademik :
– Sarjana Bahasa Arab  Universiti Putra Malaysia,  Serdang, 2015
– Ijazah Sarjana Muda Bahasa Asing (Bahasa Arab), Universiti Putra Malaysia, 2011
– Bidang Kepakaran : Bahasa Arab, Inovasi & PDPC Dalam Talian
Email : mfairuz@unipsas.edu.my

Pn. Nurizan Binti Baharum 
Kelayakan Akademik :
– Sarjana Sastera Pengajian Peradaban, Universiti Malaya, 2010
– Bacelor Sastera (Bahasa Asing), Universiti Putra Malaysia, 2002.
– Bidang Kepakaran : Tamadun Islam & Jawi .
Email : nurizan@unipsas.edu.my

Cik Azlina Binti Abdullah Hasim
Kelayakan Akademik :
– Ijazah Sarjana Pengajian Bahasa Moden (Bahasa Arab),  Universiti Malaya, 2008
– B.A (Hons) B. Arab & Kesusasteraan, Universiti Al al-Bayt, Jordan, 1999
– Bidang Kepakaran : Bahasa Arab
Email : azlina@unipsas.edu.my

Pn. Norillah Binti Abdullah Hassim
Kelayakan Akademik :
– Master of Human Science(TASL), Universiti Islam Antarabangsa Malaysia, 2005.
– Ijazah Sarjana Muda Bahasa Arab dan Kesusasteraan, Universiti Al al-Bait, 2001
– Bidang Kepakaran : Bahasa Arab
Email : norillah@unipsas.edu.my

Pn. Seriayuna binti Sa’don Zubir   
Kelayakan Akademik :
Bidang Kepakaran : 
Email : seriayuna@unipsas.edu.my

Pn. Aida Farkhana binti Ahmad Puhad
Kelayakan Akademik :
– Bidang Kepakaran : 
Email : afarkhana@unipsas.edu.my

Pn. Maisarah binti Abdul Rahim   
Kelayakan Akademik :
Bidang Kepakaran : 
Email : maisarah@unipsas.edu.my

Pn. Nafisah binti Abd Rahim 
Kelayakan Akademik :
– Bidang Kepakaran : 
Email : nafisah@unipsas.edu.my

Pn. Nurul Shuhada binti Ismail @ Musah   
Kelayakan Akademik :
Bidang Kepakaran : 
Email : nshuhada@unipsas.edu.my

Hubungi Jabatan

Universiti Islam Pahang Sultan Ahmad Shah (UniPSAS)
Km 8, Jalan Gambang 25150 Kuantan Pahang Darul Makmur  MALAYSIA

Phone : +609 553 5555
Fax : +609 536 4421
Email : pro@unipsas.edu.my

Daftar kemasukan anda sekarang

Loading...